logo

Penktadienis, 2017 m. gegužės 12 d.

 • teaser LIETUVOJE

  Užuojauta

 • teaser PRAMOGOS

  KELMĖS RAJONO KULTŪROS ĮSTAIGŲ RENGINIAI 2016 m. kovo 21–27 d.

 • teaser SAVIVALDYBĖ

  Nedegink žolės – saugok gamtą ir save!

 • teaser ĮDOMU

  Pirmadienio sindromas: į kokius namus jis niekada neužsuks?

Pienininkų mitinge – karvės griaučiai ir laidotuvių vainikai

Trečiadienį į protestą sostinėje susirinko apie 2 000 ūkininkų. Į mitingą, kaip buvo žadėta, atsivežta ne tik gyvų karvių, bet ir kiaulių. Tiesa, leidimo žygiuoti su karvėmis Gedimino prospektu piketuotojai negavo, todėl gyvuliai liko furgonuose. Protesto eisenoje vietoj gyvų karvių dalyviai nešė iš šiaudų pagamintą žalmargę ir karvės griaučius, taip pat karvėmis buvo persirengę ir dalis piketuotojų. Savo teisių Vilniuje nepabūgo ginti ir 17 aktyviausių Kelmės krašto ūkininkų.

Iš visos Lietuvos susirinkę protestuotojai nešini įvairiais plakatais ir laidotuvių vainikais, reikalavo finansinės paramos ir žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės atsistatydinimo. Šioji teigė neketinanti trauktis, o ūkininkams siūlė kooperuotis ir stambinti ūkius. Kol ministrė kalbėjo apie Seimo priimtas įstatymo pataisas, reguliuojančias pieno supirkimo kainas, piketuotojai mėtė į V. Baltraitienę kiaušinius. Protesto akcijoje dalyvavo ne tik pieno gamintojai, bet ir kiaulių augintojai, atsivežę į protestą gyvų kiaulių. Kiaulienos sektorius taip pat kenčia nuo žemų supirkimo kainų ir afrikinio kiaulių maro. Protestuotojai laikė plakatus su perbraukta ministrės nuotrauka, kituose plakatuose reikalauta įvesti lengvatinį 5 proc. PVM maisto produktams, prašyta nežlugdyti ekologinių ūkių. Dar viename plakate teigta, kad į Lietuvą grįžo baudžiava, mat pieno ūkiai verčiami dirbti dykai. Pienininkų manymu, šiųmetė žemės ūkio politika vykdoma ne žemdirbiui, bet nukreipta prieš jį.

Kelmiškiai taip pat turėjo plakatų, juos gamino ūkininkas Romaldas Jonkus. Mitingas, pasak LR Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatoriaus Kelmės rajone Alberto Mackevičiaus, priminė karą, čia aidėjo šūksniai, skambėjo būgnai, sproginėjo petardos. Dalis protestuotojų bandė į Seimą įnešti 60 l pieno, tačiau juos sulaikė apsauga, o Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė patarė šį pieną išdalinti nepasiturintiems. Ūkininkai šį pieną supylė į specialų baseiną ministerijos kieme ir jame skandino ne tik V. Baltraitienės, bet ir kitų politikų nuotraukas.

A. Mackevičius pasakojo, kad teko pavargti, norint sukviesti kelmiškius prisijungti prie piketo. Atsiliepė tik aktyviausi mūsų krašto ūkininkai, į Vilniuje vykusį protestą važiavo šie pieno gamintojai: Ričardas Pličas, Ramūnas Dembinskis, Janina Karčauskienė, Vladas Purys, Arūnas Zelba, Marijus Čekavičius, Andrius Franckevičius, Andrius Augustis, Romaldas Jonkus, Renata Šiaučiulytė, Gitana Gužauskienė, Aleksandras Buskovas, Mindaugas Šarauskas, Virginijus Kančiauskas, Gabija Šarauskaitė ir Tadas Šarauskas.

Naujausias Nr.

paper paper paper paper paper