logo

Penktadienis, 2017 m. gegužės 12 d.

 • teaser LIETUVOJE

  Užuojauta

 • teaser PRAMOGOS

  KELMĖS RAJONO KULTŪROS ĮSTAIGŲ RENGINIAI 2016 m. kovo 21–27 d.

 • teaser SAVIVALDYBĖ

  Nedegink žolės – saugok gamtą ir save!

 • teaser ĮDOMU

  Pirmadienio sindromas: į kokius namus jis niekada neužsuks?

Viešėjo svečiai iš penkių šalių

Lapkričio 16-osios popietę į Kelmės rajono savivaldybės administracijos salę skubėjo ne tik rajono vadovai, bet ir Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenės nariai bei jų svečiai iš penkių Europos valstybių.
2014–2016 m. darželis įgyvendina du Europos Sąjungos finansuojamus programos „Erasmus +“ tarpmokyklinių Strateginių partnerysčių projektus. Ugdymo įstaigos pedagogai jau ne kartą viešėjo kitose šalyse projekto dalyvėse, o šį rudenį patys sulaukė svečių iš Ispanijos, Portugalijos, Italijos, Turkijos bei kaimyninės Lenkijos.

Lietuvių kalbos savaitė Tytuvėnų gimnazijoje

Sausio 21–28 dienomis Tytuvėnų gimnazijoje vyko lietuvių kalbos savaitės renginiai, skirti poeto, filosofinės pasaulėjautos menininko Vinco Mykolaičio–Putino 120-osioms metinėms paminėti. Save išbandę Meninio skaitymo konkurse, vėliau moksleiviai varžėsi rašydami dailyraštį bei diktantą, o sausio 25 d. kartu su gimtosios kalbos mokytojomis bei Tytuvėnų parapijos klebonu kun. Rimantu Žaromskiu diskutavo apie rašytojo V. Mykolaičio–Putino asmenybę, romaną „Altorių šešėly“, pašaukimo svarbą. Visą savaitę paskyrę gimtajai kalbai, tytuvėniškiai ją užbaigė Lietuvių liaudies dainos konkursu. Toks konkursas gimnazijoje organizuotas pirmą kartą, tačiau gražiais rezultatais patenkinti mokiniai ir jų mokytojai svajoja, kad renginys taps ne tik tradiciniu, bet ir peržengs Tytuvėnų ribas.

Kelmėje skelbiama raganų medžioklė?

Lapkričio 24 d. numeryje rašėme apie tarybos nario Egidijaus Ūkso siūlymą pabranginti verslo liudijimą atsrologine bei būrimo veikla besiverčiantiems asmenims. Į redakciją atskubėjusi vienintelė rajone legaliai šia veikla užsiimanti būrėja Jadvyga Šimkienė sakė negalinti nereaguoti į tokį politiko akibrokštą: nejau grįžtame į viduramžius, kai raganomis vadintos moterys pleškėjo ant laužų?

Visame Kelmės rajone yra tik viena iškaršusi būrėja ir chiromantė, kuri dar ne pogrindyje ir sąžiningai moka mokesčius. Bet jai gerbiamas ponas E. Ūksas nori paskelbti raganų medžioklę. Aš nebandysiu įrodinėti, kad visos būrėjos yra angeliškos prigimties. Visokių yra. Kaip kad ir kitokio verslo žinovų. Jeigu kažkada kokia nors būrėja yra nuvylusi gerbiamą poną E. Ūksą, dar nereiškia, kad visas galima matuoti pagal vieną mastelį ir vadinti jas mulkintojomis, ir reikalauti padvigubinti jų verslo liudijimo kainą.

Naujausias Nr.

paper paper paper paper paper