Draugystės gijos tęsiamos

Be kategorijos

Kelmės samariečiai, tęsdami projektą ir partnerystės sutartį su Meklenbergo-Pomeranijos žemės jaunaisias vokiečiais, pernai pirmą kartą lankėsi Vokietijoje.  Lietuvaičiams pirmiems teko praminti kelius į dviejų šalių jaunimo bendradarbiavimą. Šiemet ši sutartis buvo tęsiama ir liepos mėnesį septynių vokiečių delegacija į Kelmę atvyko atsakomojo vizito.

Samariečių bendrijos pirmininkas Saulius Mockus sako, jog rašydami savivaldybei projektą „Mums gražus Kelmės kraštas“, pagal kurį iš Nevyriausybinių organizacijų fondo buvo gautas tūkstančio litų finansavimas, vasaros vidurį pasirinko neatsitiktinai, nes liepos pradžioje Kelmės kultūros centre vyko žemaičių etnomuzikavimo kursai. Pirmą viešnagės dieną į Kelmę atvykę vokiečiai apsilankė kultūros centre ir užsiregistravo į norimus kursus. Vaikinai pasirinko metalo apdirbimo, o merginos – keramikos sekcijas. Jei 15-17 metų vokietaitės savo gimtinėje jau buvo susipažinusios su gėlių ir salotinių iš keramikos gamyba , tai vaikinai prie žaizdro stovėjo ir su kūju mojavo pirmąjį kartą. Džiaugėsi, nusikaltą peilį į savo šalį išsivežę kaip suvenyrą.

Kitą dieną vokiečiai buvo supažindinti su Kelmės krašto muziejumi, kurio darbuotojai svečiams parodė edukacinę programą, indėnų ekspoziciją, kvietė pašaudyti iš lanko ir vaišino indėniška žolelių arbata su kukurūzų paplotėliais.

Organizuodami tarptautinę vasaros stovyklą kelmiškiai samariečiai buvo išsikėlę tikslą svečius supažindinti ne tik su mūsų rajonu, bet ir su lankytinomis Lietuvos vietomis, Žemaitijos kraštu. Visiems patiko išvyką į Kuršių Neriją, Jūrų muziejų, Juodkrantę, Nidą. Kelionės gidė mokytoja samarietė Nijolė Vengelienė svečiams papasakojo ne tik apie lankomas vietas, bet ir Klaipėdos miesto istoriją.Svečius po pamarį vežiojo Darius Štabokas iš Kukečių, puikiai bendraujantis su kelionių dalyviais, gebantis kurti puikią nuotaiką. Nenuostabu, kai , užsukus į vieną iš degalinių įsipilti kuro, vairuotojas pasiėmė į rankas armoniką ir čia pat kolonėlėje prasidėjo lietuviški ir vokiški šokiai…

Kelmės samariečiai vokiečiams parodė Kryžių kalną, Tytuvėnų regioninį parką, Tytuvėnų bažnyčią ir piligrimų centrą, suorganizavo baidarių žygį Dubysos upe. Vokiečiai apžiūrėjo Kelmę, lankėsi turgelyje ir parduotuvėse, miesto stadione ir Draugystės parke, Kelmės jaunimo centre, o laisvalaikiu išbandė jėgas sporto varžybose su kelmiškiais.

-Nors panašias stovyklas organizuojame ketverius metus, o šiemet ji buvo tarptautinė, tačiau galime pasidžiaugti, jog mūsų užsibrėžti tikslai buvo įgyvendinti. Vokietijos jaunimą supažindinome su Kelmės krašto etnokultūra, paskatinome gerbti ir vertinti kitų tautų tradicijas. Skiepydami norą geriau pažinti vieniems kitus ir patys turime vilties, kad užsimezgusi graži draugystė tarp lietuvaičių ir vokiečių, turės tęsinį ir kitais metais,- sakė S. Mockus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *