PAMINĖTA JUODOJO KASPINO DIENA

Be kategorijos

Rugpjūčio 23-ioji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena, prisimenant Molotovo-Ribentropo pakto metines ir jo slaptuosius protokolus, kuriais stalininė Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija neteisėtai pasidalijo Europą ir panaikino Baltijos šalių nepriklausomybę.

1939 m. rugpjūčio 23 dieną Maskvoje Vokietijos užsienio reikalų ministras J. Ribentropas ir TSRS užsienio reikalų liaudies komisaras V. Molotovas pasirašė vadinamąjį Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus. Papildomuose slaptuose protokoluose Estija ir Latvija buvo priskirtos TSRS, o Lietuva – Vokietijai. Rugsėjo 28 d. J. Stalinas ir A. Hitleris pasirašė antrąjį Vidurio Europos padalijimo aktą, pagal kurį Lietuva atiteko TSRS. Sovietų Sąjungos ir nacių Vokietijos sandėriai sudarė sąlygas sovietams 50 metų okupuoti Baltijos valstybes. Pirmą kartą viešai Molotovo-Ribentropo pakto metinės buvo paminėtos 1987 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos laisvės lygos surengtame mitinge Vilniuje prie paminklo Adomui Mickevičiui.

Nuo 2005 metų rugpjūčio 23-ioji – taip pat ir Baltijos kelio diena.1989 m. minint Ribentropo-Molotovo pakto metines daugiau nei 2 mln. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų, išreikšdami Baltijos šalių solidarumą ir norą būti laisvais, susikibo rankomis, sudarydami gyvą grandinę per tris Baltijos valstybes – nuo Vilniaus iki Talino. Ši gyva grandinė buvo pavadinta Baltijos keliu.

Minint Juodojo kaspino dieną rugpjūčio 23 d. Kelmės miesto kapinėse prie paminklo „Tautos kančiai atminti” padėta gėlių. Dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės vadovai: meras Vaclovas Andrulis, mero pavaduotojas Kęstutis Bilius, administracijos direktorė Irena Sirusienė, direktorės pavaduotojas Vincas Metrikis. Taip pat Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Saulius Michailovas,Kelmės seniūnas Romas Atkočaitis, senjorų bendruomenės „Artimi” atstovai.

Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Jadzė Gaupšienė pakvietė susirinkusiuosius pagerbti žuvusiuosius tylos minute.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *