Abiturientų šventę aptemdė policijos sankcijos

Be kategorijos

Šiandien Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos abiturientų paskutinio skambučio šventę aptemdė Kelmės rajono policijos pareigūnų sankcijos. Kaip jau įprasta, rajono abiturientai triukšmingai pamini paskutinio skambučio šventę: važinėdami miesto gatvėmis balionais papuoštomis transporto priemonėmis jie kartais įjungia garsinius signalus, taip aplinkiniams pranešdami apie jiems džiaugią naujieną – mokyklos užbaigimą.

Kiek pavyko redakcijai sužinoti, anksčiau policija sankcijų dėl garsinio signalo naudojimo abiturientų šventės metu netaikydavo, tačiau šiemet policijos pareigūnai ėmėsi darbo ir šį rytą nubaudė 4 KET 94 str. (gyvenvietėse neleidžiama naudoti garsinio signalo, išskyrus kai jis būtinas, kad būtų išvengta eismo įvykio) nepaisančius abiturientus.

Keista, tačiau praėjusią savaitę, kai paskutinio skambučio šventė vyko kitoje miesto mokykloje, policininkams pavyko nubausti tik vieną abiturientą, nors mieste signalizuojančių automobilių garsas buvo ne ką mažesnis.

Pasak Kelmės rajono policijos komisariato atstovės Irmos Kriščiūnienės, realių baudų abiturientai išvengė. Mokyklą baigiantys jaunuoliai buvo tik įspėti.

Toks Kelmės rajono PK pareigūnų elgesys papiktino ne vieną abiturientą, kurie prisiminė įvykį, kuomet Lietuvos krepšininkams laimėjus bronzą po Kelmę važinėjo apie 100 mašinų ne tik su įjungtais garsiniais signalais, bet ir nesilaikant kitų KET reikalavimų (žmonės sėdėjo bagažinėse ir pan.). Sugadintos šventės kaltininkus labiausiai pykdė tai, kad vieniems kelių eismo dalyviams yra nuolaidžiaujama, o kiti yra baudžiami, kad ir 10 Lt baudomis.

Policijos pareigūnai turi ne tik bausti, bet ir vykdyti prevencinį darbą, todėl labai keista, kodėl po praėjusią savaitę mieste nubaustų abiturientų, norint užkirsti kelią nusikaltimams, nebuvo perspėtos rajono mokyklų bendruomenės, kad nepasikartotų savaitės senumo problema.

Akivaizdu, kad nebūtų nieko keisto, jei policininkai pradės bausti ir jaunavedžių kortežus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *