Projekto „Metų moteris 2012“ dalyvės

Be kategorijos

Kelmės rajono naujienų portalas KELMIŠKIAMS.LT ir laikraštis „Kelmiškiams“ ketvirtą kartą kviečia rajono gyventojus išrinkti Kelmės rajono metų moterį. Už labiausiai Jums patikusią projekto dalyvę galima balsuoti SMS žinute iki kovo 7 d. Kovo 8 d. paaiškės, kuri dalyvė taps „Kelmės rajono metų moteris 2012“.

Bronislava Buchienė
Tytuvėnų gimnazijos dorinio ugdymo (etikos) ir rusų kalbos mokytoja

Iniciatyvi, aktyvi, pareiginga, kūrybinga, turinti idėjų ir jas drąsiai įgyvendinanti moteris. Nuoširdžiai bendraujanti ir bendradarbiaujanti su kolegomis, mokiniais ir mokinių tėvais. 33 metus gyvena ir dirba Tytuvėnuose. Bendradarbiauja su Tytuvėnų biblioteka, Tytuvėnų kultūros centru, Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centru bei Tytuvėnuose veikiančiais klubais.

Laisvalaikiu rašo įvairius straipsnius apie renginius, Tytuvėnų krašto žmones bei aktualias problemas ir siunčia į www.zemaitijosgidas.lt, „Kelmiškiams“, „Dialogą“. Visą šį darbą 2012 metais atliko nemokamai. 2012 m. spalio 4 d. tarptautinės Mokytojų dienos proga apdovanota Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštu už inovacijų taikymą ugdymo procese, kūrybišką ir iniciatyvią pedagoginę veiklą. 2012 m. suteikta dorinio ugdymo (etikos) mokytojos metodininkės kvalifikacinė kategorija.

Ji – Tytuvėnų bendruomenės narė, Tytuvėnų Sveiko gyvenimo būdo klubo narė, dalyvauja Tytuvėnų moterų klubo „Raskila“ ir Tytuvėnų Gyvojo rožinio draugijos veiklose, yra Tytuvėnų gimnazijos profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotoja. Organizuoja Tytuvėnuose renginius, dalyvauja renginiuose ir apie klubų veiklą pasakoja spaudoje bei internete, renka medžiagą apie Tytuvėnų krašto žymius žmones. Yra baigusi gidų kursus ir turi I kategoriją. Veda ekskursijas gimnazijos svečiams Tytuvėnuose.

Baigusi ŠPI rusų kalbą ir literatūrą bei ŠU – filosofiją ir visuomenės mokslus. Šeimyninė padėtis – ištekėjusi. Vyras Petras – Tytuvėnų gimnazijos pradinių klasių mokytojas. Užauginti trys šaunūs vaikai: dukros Eglė, Agnė ir sūnus Tadas. Turi 3 vaikaičius. Mėgsta fotografuoti, megzti, siuva rūbus mokinių pasirodymams, laisvalaikiu skaito.

Pasiūlė – Tytuvėnų gimnazija.

Už šią kandidatę galite balsuoti siųsdami SMS žinutę su tekstu KELMISKE1 trumpuoju numeriu 1398. SMS žinutės kaina – 1 Lt.

Ona Granickienė
Užvenčio kultūros centro darbuotoja, Junkilų kaimo bendruomenės „Kruteklis“ pirmininkė, Kelmės rajono Tarybos narė

Gabi, aktyvi, nuoširdi, visur spėjanti. Įgyvendino 2 LEADER projektus, nuolat dalyvauja bendruomenės veikloje, veda įvairius renginių.

Jos vadovaujamai bendruomenei, kuri turi sertifikavusi duonos kepimo edukacinę programą, šiemet jau 10 metų.

Pasiūlė – Kelmės vietos veiklos grupė

Už šią kandidatę galite balsuoti siųsdami SMS žinutę su tekstu KELMISKE2 trumpuoju numeriu 1398. SMS žinutės kaina – 1 Lt.

Asta Lideikienė
Kelmės specialiosios mokyklos pedagogės padėjėja

Asta Lideikienė – puiki draugė, atsakinga, pareiginga, rūpestinga. Dviejų dukrų mama. Specialiojoje mokykloje dirba neįgalių vaikų klasėje. Ją pažįsta visi šios mokyklos vaikai, ji aktyviai dalyvauja mokyklos organizuojamuose renginiuose, puikiai dainuoja, piešia.

Aktyvi mokyklos veikloje, yra pelniusi Kelmės specialiosios mokyklos „Metų atradimo“ nominaciją.

Pasiūlė – Albina Kalvaitienė.

Už šią kandidatę galite balsuoti siųsdami SMS žinutę su tekstu KELMISKE3 trumpuoju numeriu 1398. SMS žinutės kaina – 1 Lt.

Irena Pobrėžienė
Namų šeimininkė, bendruomenės pirmininko pavaduotoja, aktyvi kaimo bendruomenes narė

I.Pobrėžienė yra labai nuostabus žmogus, rūpestinga, švelni. Ji neskaičiuoja nei savo laiko, nei savo šeimos pinigų dėl kaimo žmonių. Bet kuriam ir bet kokiu paros laiku gali ateiti į pagalbą… Tokių žmonių labai retai būna, kad padėtų iš visos širdies…

Janaučių kaime suorganizavo linksmą Užgavėnių šventę, derlingą Rudenėlio šventę ir labai smagią Kalėdinę eglutę. Negailėdama savo laiko tvarkė bendruomenės patalpas. Spręsdavo iškilusias kaimo žmonių problemas. Yra labai gera mama bei žmona, taigi, gali būti pavyzdys bet kam… Dalyvauja įvairiuose rajono renginiuose ir pristato savo konditerijos gaminius.

Pasiūlė – Modesta Pobrėžienė.

Už šią kandidatę galite balsuoti siųsdami SMS žinutę su tekstu KELMISKE4 trumpuoju numeriu 1398. SMS žinutės kaina – 1 Lt.

Rima Rimdeikienė
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės specialistė

R. Rimdeikienė kilusi iš Kelmės rajono Užvenčio krašto. Baigusi Užvenčio vidurinę mokyklą pasirinko policininkės specialybę. 1994 m. baigusi tuometinę Kauno aukštesniąją policijos mokyklą grįžo dirbti į Kelmės rajono policijos komisariatą ir buvo paskirta viešosios policijos leidimų sistemos inspektore. Dirbdama sukūrė šeimą, susituokė su savo aplinkos žmogumi Robertu, kuris tuomet taip pat dirbo policijoje, augina sūnų Benediktą. Bendras darbas, bendri tikslai, noras bendrauti ir būti naudingai padėjo sėkmingai įsilieti į policininkų gretas. Jos darbas įvertintas padėkomis ir policijos pasižymėjimo ženklais. Dirbdama 2008 m. baigė Šiaulių universitetą ir įgijo viešojo administravimo bakalauro kvalifikaciją. R. Rimdeikienė nuolat dalyvauja visuomeniniame gyvenime, su vyru yra aktyvūs Užvenčio kultūros namų šokių kolektyvo „Putinėlis“ šokėjai, dalyvauja krašto šventėse, kolektyvo organizuojamuose koncertuose. Rima Rimdeikienė – renginių ir vakaronių vedėja, kolektyvo žiburėlis ir siela. Moteris pasižymi nepaprastu nuoširdumu, organizuotumu ir atsakingumu. Jos dėka kolektyvas tarsi viena šeima, kurie kartu moka džiaugtis ir liūdėti. Ji sugeba rasti kiekvienam tinkamą žodį ,suprasti, paguosti. Rima – rūpestinga mama, gera dukra tėveliams ir miela anūkė močiutei. Net ir esant sunkioms akimirkoms nuo jos veido nedingsta nuoširdi šypsena. Ji neskaičiuoja savo laisvalaikio valandų, važinėdama iš Kelmės į kultūros centro repeticijas, renginius, išvykas. Šiuo metu kolektyvas ruošiasi regioniniam konkursui „Pora už poros“ ir respublikinei jubiliejinei dainų šventei. 2012 m. kartu su kolektyvu koncertavo Palangoje, Kelmėje, Joniškyje, Užventyje ir dalyvavo susitikime Vilniuje su baleto primariju Eligiju Butkumi.

R. Rimdeikienė rūpinasi senelio kraštotyrininko Klemenso Kučinsko surinkta gausia kraštotyrine medžiaga, ruošiasi įrengti kambarį, kuris bus skirtas jo darbų atminimui.

R. Rimdeikienės veržlus charakteris, noras būti naudingai savo gimtajam kraštui, pilietiškai bendrauti su žmonėmis uždega kitus, padeda išlikti tikrais savo krašto mylėtojais ir puoselėtojais.

Pasiūlė – Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariatas, Užvenčio kultūros centras, Užvenčio seniūnijos bendruomenė

Už šią kandidatę galite balsuoti siųsdami SMS žinutę su tekstu KELMISKE5 trumpuoju numeriu 1398. SMS žinutės kaina – 1 Lt.

Nijolė Saimininkienė
VšĮ „Tytuvėnų festivalis“ direktorė

Prieš dešimt metų, būdama Šiaulių filharmonijos direktore, sumanė ir įgyvendino tarptautinį Tytuvėnų vasaros festivalį, kuris išgarsino Tytuvėnus Lietuvoje ir pasaulyje. Į festivalį pritraukiami žinomi šalies ir užsienio menininkai, tokiu būdu žinia apie Tytuvėnus, Kelmės rajoną kasmet pasklinda vis plačiau. 2011 m. pabaigoje, Saulėlydžio komisijos sprendimu, optimizuojant ministerijai pavaldžių kultūros įstaigų tinklą Lietuvoje, Šiaulių filharmonija buvo sujungta su Valstybiniu kameriniu choru „Polifonija“ ir kaip savarankiška įstaiga nustojo egzistuoti. Paaiškėjus, kad Tytuvėnų festivalio „Polifonija“ neketina tęsti, N. Saimininkienė asmeninėmis ir šeimos lėšomis kartu su meno vadovu Robertu Šerveniku įkūrė viešąją įstaigą „Tytuvėnų festivalis“, kuri tęsia misiją – profesionalaus meno sklaidą regione – ir toliau organizuoja tarptautinį Tytuvėnų vasaros festivalį. 2013 m. tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis švenčia savo dešimtmetį.

2012 m., naujai sukurtai viešajai įstaigai „Tytuvėnų festivalis“ gavus Kultūros rėmimo fondo dalinį finansavimą, tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis buvo išsaugotas ir tęsiamas. 2012 m. Tytuvėnų vasaros festivalis įtrauktas į leidyklos „Terra Publica“ sudarytą knygą „100 renginių Lietuvoje, kuriuos verta aplankyti“. 2012 m. Vilniuje, šv. Jonų bažnyčioje N. Saimininkienės iniciatyva kartu su festivalio meno vadovu ir iškiliausiais šalies muzikais surengtas paramos koncertas Tytuvėnų bažnyčiai, nukentėjusiai nuo gaisro. Koncerto metu surinkta 13 000 Lt istorinių Tytuvėnų bažnyčios vargonų, sulietų vandeniu gesinant gaisrą, renovacijai.

N. Saimininkienė taip pat yra Tytuvėnų bendruomenės valdybos narė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus bičiulių klubo narė.

Pasiūlė – Tytuvėnų kultūros centras.

Už šią kandidatę galite balsuoti siųsdami SMS žinutę su tekstu KELMISKE6 trumpuoju numeriu 1398. SMS žinutės kaina – 1 Lt.

Danutė Žalpienė
Kelmės krašto muziejaus direktorė

Sakoma, kad namuose ir sienos padeda. Tačiau tai negalioja ilgametei Kelmės krašto muziejaus direktorei Danutei Žalpienei. Ji kilusi iš Kretingos krašto, o dirba ir gražina Kelmės rajoną. 1983 metais sėkmingai baigė Vilniaus pedagoginį universitetą ir įgijo istorijos pedagogo kvalifikaciją. Nuo 1990 metų, ją paskyrus Kelmės krašto muziejaus direktore, moteris kruopščiai dirbo, pasitelkdama visas savo turimas istorines žinias. Atnaujintas Kelmės dvaro kompleksas džiugina ne vieno akį – smagu pačiam apsilankyti, o ir svečią ne gėda atsivesti, turiningai ir jaukiai praleisti kelias valandas gražioje aplinkoje ir papildyti istorines žinias. D. Žalpienės nuopelnas – Kelmės krašto muziejaus kūrimosi pradžia. Muziejuje kruopščiai buvo kaupiama Kelmės krašto istoriją bei kultūrą atspindinčios muziejinės vertybės, istorinė medžiaga. Apvažiuoti beveik visi Kelmės krašto kaimai, renkant eksponatus kuriamoms ekspozicijoms. Lankydami muziejus net nesusimąstome, kiek reikia kruopštumo, atsidavimo, kantrybės, kad lankytojams būtų įdomu, kad vėl ir vėl norėtųsi grįžti.

Direktorės iniciatyva ar jai dalyvaujant parengti Europos lėšomis finansuoti projektai dėl Kelmės dvaro svirno restauravimo ir pritaikymo turizmo reikmėms, Užvenčio muziejaus restauravimo ir pritaikymo turizmo reikmėms bei pradėtas vykdyti P. Višinskio memorialinio namo sutvarkymas. D. Žalpienė taip pat yra parengusi nemažai edukacinių projektų, konferencijų, leidinių, kad Kelmės krašto žmonės galėtų susipažinti su istorijos faktais, įvertinti istorinių asmenybių veiklą, nulėmusią tautos likimą. Muziejuje vyksta edukacinės programos apie kalėdinius papročius, lietuvių tradicinius vaikų žaidimus, egzotišką indėnų gyvenimą ir kt., kurie pritraukia moksleivius ir turistus iš visos Lietuvos. Muziejuje sukaupta medžiaga naudojasi studentai, krašto istorijos tyrinėtojai. Kelmės krašto muziejus tapo vieta, kur žmonės vykdomo projekto ,,Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ dėka gali susipažinti su profesionalių dailininkų darbais. Dvaro kamerinėje erdvėje dažnai rengiami klasikinės muzikos koncertai.

D. Žalpienės ilgametis darbas įvertintas. Ji 2009 m. buvo apdovanota Šiaulių apskrities Garbės ženklu ,,Už nuopelnus apskričiai“. Jos pastangos, pasiaukojantis darbas puoselėjant tradicijas, padeda mums išlikti ir toliau kurti savo ateitį.

Pasiūlė – Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariatas.

Už šią kandidatę galite balsuoti siųsdami SMS žinutę su tekstu KELMISKE7 trumpuoju numeriu 1398. SMS žinutės kaina – 1 Lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *