Rožinis „Nedelsk“autobusėlis atvyksta į Kelmę

Be kategorijos

Liepos 19 d. geriausių Lietuvos onkologų ir sveikatinimo projekto „Nedelsk“ koordinatorių komanda nemokamai tikrins bei konsultuos moteris dėl krūties vėžio Kelmėje, prie savivaldybės. Patikros vyks visą dieną (9.00–13.00 val. ir 14.00–18.00 val.). Susitikimų metu gydytojai pasakos apie šios ligos požymius, profilaktiką, mokys krūtų savityros. Projektą iš dalies remia Kelmės rajono savivaldybė.

– Per visą projekto laikotarpį pasiekėme stulbinamų rezultatų: jeigu prieš dešimtmetį kas antra krūties vėžiu susirgusi moteris mirdavo, šiandien liga diagnozuojama vis ankstesnėse stadijose, todėl onkologai turi galimybę taikyti pacientėms individualų gydymą ir taip mažinti moterų mirštamumą, – sako projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė. – Noriu pasidžiaugti ir moterimis, kurios vis labiau rūpinasi savo sveikata, nebedelsia ir ryžtingai kovoja už savo gyvybę. Tikiu, kad visi, sutelkę bendras pajėgas, pasieksime dar geresnių rezultatų.
Dažniausiai „Rožinio kaspino“ autobusėlis per vieną dieną aplanko dvi gyvenvietes, kiekvienoje patikrinama po 50 moterų. Tyrimai rodo, jog daugumai moterų tai būna pirmoji profesionali konsultacija. Kas penktai moteriai randamos gerybinės krūtų ligos, vienai iš 100 – krūties vėžio ženklai. Šių metų gegužės 23 d. pradėta rožinio autobusėlio kelionė per šalies miestus ir miestelius, nuo sveikatinimo projekto „Nedelsk“ pradžios 2002 m. jau yra 11-oji.
Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Itin svarbu reguliariai tikrintis, nes liga gali ilgus metus tūnoti moters organizme, nesukeldama skausmo ar nemalonių pojūčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *