Užgavėnės Tytuvėnuose

Be kategorijos

Jau kurį laiką tai vienoje, tai kitoje Lietuvos vietoje pasirodo grupės keistai pasirėdžiusių žmonių, kurie turi vieną svarbų tikslą – kuo greičiau iš mūsų krašto išvyti jau pabodusią žiemą. Jie kelia triukšmą, gąsdina praeivius baisiomis kaukių šypsenomis, valgo daug ir riebiai, o labiausiai mėgsta saulės pavidalo patiekalą – blynus.

Ne visos šventės atvyksta į namus – kartais reikia pačiam pakilti ir leisti sau apsilankyti jose. Antradienį, vasario 12 dieną, daug jaunų mamų su savo atžalomis tikrai nepatingėjo ateiti į Tytuvėnų bendruomenės ir gimnazijos organizuotą žiemos išvarymo šventę. Užgavėnių papročius, žaidimus ir gražų pasibuvimą drauge dideliems ir mažiems organizuoti padėjo ir Tytuvėnų kultūros centro šokėjai su vadove H. Barkauskiene priešaky. Renginį pagal Nijolės Saimininkienės scenarijų vedė gimnazijos maironietės Aušra ir Ema.

Šurmulys prasidėjo po pietų pasklidus muzikai, pasirodžius mokytojos J. Arkušauskienės artistams-persirengėliams, vykstant keistiems pasirengimo darbams miesto centre. Prie laužo atėję gimnazistai, pradinukai bei darželinukai būrėsi į ratelius, žaidė „Vilko uodegą“, „Ant žilvičio kelmo“ ir kitus tautinius žaidimus, stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, varė lauk žiemą ir kvietė šiltą pavasario vėją. Bendruomenės valdybos moterys vaišino susirinkusius blynais su uogiene, o trumpam užsukę Budraičių bendruomenės „žydukai“ ne tik padėjo vyti lauk šaltą žiemą, bet ir būrė ateitį.

Prisižaidę, prisidūkę, prisivažinėję rogutėmis ir sukėlę daug triukšmo, vaikai ir suaugę padegė Morę ir, garbindami ugnį, viltingai kvietė pavasarį. Šventės dalyviai skirstėsi į namus tikėdamiesi, kad pavyko pažadinti šalčio sukaustytą žemelę, kad atliktos apeigos pabaidė šalčio tarnus ir jie spruks iš šių vietų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *